نکاتی برای قرار دادن تصاویر در صفحات اجتماعی


امیرحسین اجلی - ۰۰/۰۴/۰۵ - 0 دیدگاه

برای دستیابی به مشتریان بالقوه خود در کسب و کار، صفحات شبکه‌های اجتماعی شما بسیار با اهمیت است. شما می‌توانید با استفاده از استراتژی طراحی صفحات رسانه اجتماعی با مخاطب ارتباط برقرار کنید . یکی از این راه‌بردها قرار دادن تصاویری مانند عکس‌ها،اینفوگرافیک‌ها،گیف‌ها و … به‌صورت کامل در کانال‌های اجتماعی مختلف برای رشد و ترقی کسب و کار است. شما برای ارتباط با مخاطب باید بطور صحیح و درست از تصاویر استفاده کنید. ایده ترکیب رسانه‌های اجتماعی و تصاویر برای یک طراح گرافیک خلاق بسیار هیجان‌انگیز است، زیرا فضای گسترده‌ای برای آزمایش با ایده‌های جدید وجود دارد. قرار گرفتن دقیق و استراتژیک تصاویر در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی می‌تواند بطور حیرت‌انگیزی در رشد و موفقیت کسب و کارتان تاثیرگدار باشد . مطمئنا در تلاش برای ارتباط با مخاطب نیز کمک خواهد کرد.

در ابتدا ممکن است قرار دادن عکس‌ها در رسانه‌های اجتماعی کار ساده‌ای به‌نظر برسد. ولی گزینه‌های بصری زیادی در کانال‌های اجتماعی وجود دارد که این‌کار را برای شما تبدیل به یک چالش بزرگ می‌کند. شما باید اندازه، نوع،ر نگ و سایر جنبه‌های عکس را در نظر بگیرید.

در هنگام تلفیق تصاویر در صفحات رسانه‌های اجتماعی‌، بسیاری از طراحان با استفاده از عکس‌های دم دستی برای شبکه‌های اجتماعی، به مشکل برخوردند. این مساله مشکل بسیار وحشتناکی است چون سیگنال اشتباهی از جانب مخاطبان درمورد برند شما ارسال می‌شود. این اتفاق بیانگر این است که برند شما به اندازه تصاویری که استفاده می‌کنید کیفیت ندارد.

رسانه‌های اجتماعی جایی‌است که در آن هر اتفاقی درحال رخ دادن است . برای استفاده بهتر از کانال‌های اجتماعی مختلف برای پیشرفت کسب و کار، بسیاری از کارآفرینان و بازاریبان دیجیتال، استراتژی‌های منحصر به‌فردی برای افزایش اشتراک گذاری‌ها و کلیلک‌های بیشتر طراحی می‌کنند. آن‌ها از کانال‌ها برای بالا بردن دستیابی به مخاطب استفاده می‌کنند. دیگر بازاریابان متون ساده را دررسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند. آن‌ها برای افزایش مشارکت راه‌های مختلفی را کشف می‌کنند که یکی از این راه‌ها استفاده ار عکس‌هااست.

درحال حاضر بیشتر تمرکز به انتقال پیام از طریق تصاویری مانند عکس‌های گرافیکی است.مطالعات بازارابی نشان می‌دهد که عکس‌ها، می‌توانند که احتمال توییت‌های مجدد را تا ۳۵% افزایش دهد. ثابت شده است که اگر پست وبلاگ شما حداقل شامل یک تصویر باشد، در مقایسه با پست‌های بدون عکس، ۲ برابر بازدیدکننده خواهند داشت.این آمار نشان می‌دهد که عکس‌ها از قدرت بالایی برای ارتباط با مخاطب برخوردار هستند . به خاطر داشته باشید،بازاریابان بدون هیچ زحمتی، بی‌درنگ از ابزاری مثل Pablo برای ساخت پست‌های عکس‌دار استفاده می‌کنند.

در این‌جا نکاتی برای طراحی صفحه رسانه‌های اجتماعی برای قراردادن عکس‌ها وجود دارد

۱. سایز مناسب برای عکس انتخاب کنید.

اولین قدم قرار دادن تصاویر در اندازه مناسب است . شما باید برای هر کانال عکسی متفاوت با سایز مناسب انتخاب کنید. به یاد داشته باشد که برای تصاویر در سایت‌های اجتماعی فضا محدود است. این به این معناست که از تصاویر باید به‌عنوان یک ابزار برای انتقال پیام استفاده کنید تا تاثیر پایداری روی مخاطبانتان داشته باشد. انتخاب تصاویر در اندازه‌های مختلف برای هر شبکه‌اجتماعی یک چالش است . هرکدام از کانال‌ها نسبت و تناسب خاصی برای قرار دادن عکس‌ها دارند. اندازه توصیه شده تصاویر برای صفحه رسانه‌های اجتماعی Twitter،Facebook،Instagram،Pinterest،linkdin و Google+ بسیار متنوع است و باید این موضوع را به خاطر داشته باشید که کانال‌های اجتماعی فایل‌هایی با نوع PNG ،GIF و JPEG را می‌پذیرند.

وقتی تصاویری را در Facebook منتشر می‌کنید، بهتر است از عکس‌های ۱۲۰۰ x 630 پیکسلی استفاده کنید. سایزهای توصیه شده برای اشتراک تصاویر در Facebook :

عکس پروفایل : ۱۸۰ x180 پیکسل، عکس پس زمینه: ۸۲۳ x315 پیکسل ، عکس انتشار یافته : ۱۲۰۰ x 630 پیکسل ، لینک انتشار یافته: ۱۲۰۰ x 630 پیکسل ،عکس‌های هایلایت شده : ۱۲۰۰ x 717 پیکسل.

نکاتی برای قرار دادن تصاویر در صفحات اجتماعی

۲. رنگ‌های مناسب برای تصاویر انتخاب کنید

رنگ یکی از ضروری‎ترین المان‌ها در ساخت هر طراحی ختص و چشمگیر است. یکی از ویژگی‌های رنگ این است که هیجانات و احساسات ما را بر انگیخته می‌کنند. یک طراح با تجربه این ویژگی رنگ را برای فرستادن سیگنال‌های درست به مخاطب کشف کرد. با استفاده از رنگ‌های مناسب، پیام برند شما، درست در قلب مخاطب می‌نشیند. روانشناسی رنگ ثابت کرده که ما می‌توانیم احساسات خود را از طریق رنگ‌ها بیان کنیم. وقتی‌که پای رضایت مشتریان به میان می‌آید، رنگ‌های آبی و سبز از جمله رنگ‌های پرطرفدار هستند. این رنگ‌ها بسیار تسکین دهنده و آرامش بخش هستند . آبی رنگ بسیاری از برندهاست که نشان دهنده هوش،تعامل اجتماعی و دوستی است‌. سبز بیشتر مواقع در کانال‌های اجتماعی در طراحی محصولات گرافیکی استفاده می‌شود . این رنگ بازتاب طبیعت،سلامتی و طراوت است.

نکاتی برای قرار دادن تصاویر در صفحات اجتماعی

شما همچنین باید از قرمز و نارنجی برای عکس‌ها در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید. این دو رنگ بیانگر احساس اشتیاق، عشق، شفقت، آفتاب و انرژی است . این دو رنگ مجموعه‌ای پر انرژی از رنگ‌هاست . اما شما باید این را بدانید که کدام رنگ برای کسب و کار شما مناسب‌تر خواهد بود تا از طریق رسانه‌های اجتماعی مشتریان را به سمت خود بکشانید. شما باید با استفاده از رنگ‌ها آزمون و خطا کنید تا بفهمید که کدامیک باعث تعامل بیشتر با مشتری خواهد شد. پستهایی که شما با یک رنگ خاص به اشتراک گذاشتید را در نظر داشته باشید تا رنگ‌هایی را که برای کسب و کارتان مناسب‌تر است را بشناسید.

۳. نوع مناسب تصاویر را انتخاب کنید

زمانی‌که از تصاویر برای جذب مخاطبان بالقوه خود استفاده می‌کنید. انتخاب نوع آن‌ها بسیار مهم است. وقتی درباره انواع مختلفی از تصاویر صحبت می‌کنیم منظور عکس‌هایی مثل اسکرین شاتها، گیف‌ها، عکس نوشته‌ها، تصاویر گرافیکی و … است.

A. عکس نوشته‌ها

نوشته‌های داخلی برخی از عکس‌ها که اصطلاحا به آ‌نها عکس نوشته گفته می‌شود، ممکن است از یک سخنران، یا از کتابی که به تازگی خوانده‌اید، یا این‌که از یک چهره شناخته شده باشد. ئدهمیشه عکس نوشته‌های مورد علاقه‌تان را ذخیره کنید و یا حتی می‌توانید یک تصویر از یک عکس نوشته از وبلاگ یا مقاله خود را به‌صورت آنلاین داشته باشید. تصاویری همانند عکس نوشته‌ها از نظر بصری و دیداری بسیار هیجان‌انگیز است و انتخاب بسیار خوبی برای ارتباط با مخاطبان است.

ولی باید از این مساله اطمینان داشته باشید که از رنگ تاثیرگذاری برای پس‌زمینه عکس نوشته استفاده کنید. با استفاده از چنین عکس‌هایی عنوان وبلاگ خود را کامل خواهید کرد. عکس نوشته‌ها راهی است که شما می‌توانید چیزی را که مخاطبان بتوانند به اشتراک بگذارند را در اختیارشان بگذارید.

نکاتی برای قرار دادن تصاویر در صفحات اجتماعی

B. گیف‌ها

هنگام خواندن یک متن بلند، گیف‌ها می‌توانند برای خوانده اشتیاق و هیجان ایجاد کنند. شما می‌توانید به راحتی مخاطب خود را به دام بیندازید و آنچه که می‌خواهید بگویید را در قالب GIF بیان کنید. به یاد داشته باشید که توییت‌های که شامل GIF هستند نسبت به توییت‌های روزانه تعامل بیشتری را با مخاطب ایجاد می‌کنند. به این ترتیب شما می‌توانید پست‌های اجتماعی خود را بیشتر در معرض نمایش قرار دهید. به هر حال در استفاده از GIF ها نباید زیاده روی کرد. اگر به فرض مثال در متن‌های خود بیش از حد از GIF  استفاده کنید ممکن است بازدید کننده پست‌های شما را زیاد جدی نگیرند . این تصاویر کار سرگرم کردن مخاطب را به راحتی انجام می‌دهند . اما باید به استفاده بهینه و به اندازه از آن‌ها توجه داشته باشید.

C. اینفوگرافیک‌ها

دست‌های دیگر از تصاویر پیشنهادی اینفوگرافیک‌ها هستند . این تصاویر ویژگی‌های کلیدی محصولات ا خدمات را در قالب عکسی هیجان‌انگیز و جذاب نمایش می‌دهد. موفقیت اینفوگرافیک‌ها در استفاده از رنگ‌ها، عکس‌ها، انیمیشن و … است . این المان‌ها به شیوه‌ای جذاب برای جذب بینندگان به محتوا است.

بسیاری از مطالعات نشان می‌دهند که شانس خواندن مطالبی که حاوی اینفوگرافیک هستند، بالاتر از متن‌های ساده است. هنگامی‌که از سایت Pinterest بعنوان پلتفورم شبکه اجتماعی استفاده می‌کنید باید از اینفوگرافیک‌ها و سایر ایده‌های طراحی گرافیک برای ارتقای کسب و کار در این سایت استفاده کنید.

نکاتی برای قرار دادن تصاویر در صفحات اجتماعی

D. عنوان‌ها

شما می‌توانید از عکس برای عنوان مطالب در صفحات اجتماعی استفاده کنید. بیشتر توییت‌ها با کارایی بالا آن‌هایی هستند که از عکس به‌عنوان Title استفاده می‌کنند. عنوان‌ها این قدرت را دارند که محتوای شما را به جای یک متن ساده به متنی بصری و دیداری تبدیل کنند.

۴. هایلایت کردن محصولات یا خدمات

اگر شما محصولاتی را تولید می‌کنید یا می‌فروشید، عکس‌های آن‌ها یا عکس‌های افرادی که از محصولات استفاده می‌کنند را بگیرید. شما همچنین می‌توانید از عکس‌ها در بازاریابی استفاده کنید. سپس آدرس وب‌سایت خود را در کپشن عکس خود منشن کنید تا افراد را به وب‌سایت کسب و کار خود جذب کنید. به این ترتیب نه تنها محصول یا سرویس را هایلایت می‌کنید بلکه مشتری‌های بالقوه را به سمت کسب و کارتان ارسال کنید.

نکاتی برای قرار دادن تصاویر در صفحات اجتماعی

۵. وظیفه جایگذاری عکس را خودکار سازی کنید

دیگر نیازی نیست که وقت و زمان خود را برای انتخاب جای مناسب برای عکس در رسانههای اجتماعی صرف کنید. شما نیازی به طراح گرافیک حرفه‌ای برای ترکیب و طراحی تصاویر ندارید ولی می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید. هرکاری که نیاز به انجام آن داشته باشید، کافی است از ابزارهای کمکی رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید. آن‌ها به‌طور خودکار کار شما را هدایت می‌کنند. شما می‌توانید از این ابزار خاص بعنوان کمک کننده به پیام‌های خود اضافه کنید. هر زمان که از قالب استفاده می‌کنید، به جای دوباره نوشتن پیام، این ابزار کار شما را انجام خواهند داد.

به‌طور مشابه، شما لازم نیست هربار تصاویر را به پیام‌های خود آپلود کنید. اگر شما نیاز دارید که یک عکس مشابه را به چندین پیام آپلود کنید، کافی است فقط یکبار اینکار را انجام دهید، این ابزار این کار را برای شما انجام می‌دهند و زمان و انرژی شما را دخیره می‌کنند.

نکاتی برای قرار دادن تصاویر در صفحات اجتماعی

۶. چطور تصویر را دریافت کنید

حالا دیگر شما برخی از اصول استفاده از تصاویر در رسانه‌های اجتماعی را می‌دانید. برای پیدا کردن راه‌های برای یافتن تصاویر، اینجا چند راهنمایی سریع وجود دارد.

تصاویر را به‌صورت آنلاین دریافت کنید

شما می‌توانید عکس‌ها برای رسانه‌های اجتماعی را به‌صورت رایگان یا پرداخت آنلاین دریافت کنید. عکس‌های بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌توانید مناسب‌ترین آن‌ها را برای وبلاگ خود یا سایر محتواها پیدا کنید. تصاویر جذاب، هیجان‌انگیز و جالب توجه انتخاب کنید.

از عکاس بخواهید که برایتان عکسبرداری کند

اگر شما نیاز به تعدادی عکس با کیفیت برای ساخت یک برند معتبر برای هویت کسب و کارتان دارید، از یک عکاس بخواهید تا اینکار را برایتان انجام دهد. یا اینکه خودتان با دوربین های با کیفیت اینکار را انجام دهید.پ

کیفیت عکس ها را با استفاده از ابزار ارتقا ببخشید

بسیاری از ابزارهای رایگان و غیر رایگان برای وب و موبایل در دسترس بازاریابان برای ارتقای کیفیت عکس‌ها قرار دارند. از این ابزارها برای عکس‌هایی با کیفیت بهتر برای رسانه‌های اجتماعیتان استفاده کنید. همچنین این ابزارها برای ایجاد تصاویری برای اینفوگرافیک‌ها و گرافیک‌ها استفاده می‌شود. همچنین باید از نرم افزارهای مرسوم مثل Illustrator و Photoshop برای عکس های بهتر استفاده کنید.

پس این ابزارها برای قرار دادن عکس‌ها در پلتفورم‌های شبکه‌های اجتماعی مختلف اساسی و لازم است. شما می‌توانید این کار را به تنهایی بدون سررویس‌های طراحی حرفه‌ای انجام دهید. اینکار یک تاکتیک بازاریابی مقرون به صرفه است.

نکاتی برای قرار دادن تصاویر در صفحات اجتماعی

نتیجه‌گیری

جایگذاری درست تصاویری مثل عکس‌ها و اینفوگرافیک‌ها در پلتفورم‌های رسانه‌های اجتماعی مختلف، باعث ارتقای کسب و کار شما می‌شود. انتخاب رنگ، سایز و نوع مناسب عکس در هنگام استفاده از رسانه‌های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. هنگام استفاده از تصاویر برای جذب مخاطب به سمت کسب و کارتان در بستر رسانه‌های اجتماعی باید برخی از موارد مهم پیگیری شوند.

مطالب را به اشتراک بگذارید

پست های مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button